KURZ ČEKÁME VNOUČE
PRO BUDOUCÍ ČI STÁVAJÍCÍ BABIČKY A DĚDEČKY
Jaké to bude, když se moje dítě stane rodičem?
Budou si chtít od nás nechat poradit?
Kolik se toho změnilo za jednu generaci?
Budu umět poradit, když je dnes tolik věcí jinak?
Jak nabídnout nebo odmítnout hlídání?
Jak můžu podpořit šestinedělku?
Nejen na tyto, ale na mnohem více otázek najdete rychlé, aktuální a především správné odpovědi v našem vzdělávacím videu. Kurz vás seznámí se současnými doporučovanými postupy péče o dítě, s podporou kojení, která kdysi nebyla tolik přízvukována jako dnes a s dnešním přístupem k výchově dětí. Můžete tak lépe rozumět pocitům a potřebám dnešních rodičů. Kurz vám pomůže sžít se s novou životní roli se všemi radostmi a nabídne návod, jak předcházet generačním nedorozuměním a momentům, které by namísto pohody mohly přinést spíše nejistotu a vztahové krize.
Dnešní rodičovství vám může připadat plné nepochopitelných změn, jakoby vše bylo nějak jinak, než když jste byli sami rodiči. To je v pořádku, skutečně se teď k mnoha věcem v rodičovství přistupuje jinak. Jak se tedy v těchto změnách orientovat, jak si užít roli prarodičů a jak být tou správnou oporou pro své dospělé děti, které se sami stali rodiči, vás naučí náš kurz.
Co se v kurzu dovíte:
- jak přijmout roli babičky / dědečka
- rozvíjení sebedůvěry v generačním posunu
- jak podpořit budoucí rodiče v těhotenství
- jak je podpořit a v rodičovství
- jak nabízet a jak naopak nenabízet pomoc
- dětská hygiena – jak tomu dnes rozumět
- jak podpořit rodičovské kompetence svých již dospělých dětí
- péče o dítě včera a dnes
- jak to vidí odborníci dnešních dnů
- kojení a nejčastější otázky čerstvé maminky
- jak rozumět dětskému pláči
- platí, že nechat dítě vyplakat je v pořádku?
- na co si dát pozor, abychom nevědomky nenabourali rodičovskou sebedůvěru svých dospělých dětí
- je nošení dětí v šátku nebo nosítku v pořádku?
- kdy začít s výchovou
- co se dnes výchovou vlastně rozumí
- řád v rodině – pozice dětí, rodičů a prarodičů
- časté omyly, předsudky, tabu ve výchově
- praktické ukázky a modelové situace
Jak dlouho mám k videím přístup?
Přístup k videím je celoživotní. Máte je už napořád. Můžete je tedy sledovat opakovaně, neomezeně a využít je i pro další svá vnoučátka.
Kurz je ideálním dárkem pro babičky a dědečky, kteří se buď zatím na první vnoučátko těší, anebo se již o nějaké starají. Koupí tohoto kurzu pro své rodiče získáte ty nejlepší babičky a dědečky, nastavené na vaši dnešní vlnu s tou správnou podporou, kterou jako rodiče dnešních dnů potřebujete.
Rozsah a forma kurzu:
Jedná se o video kurz. Nemusíte tedy nikam jezdit a můžete se vše dovědět z pohodlí svého domova. Video bylo natočeno jako záznam živého kurzu pro prarodiče, který probíhá přímo v Centru pro těhotné a rodinu v Brně. Vy však nikam jezdit nemusíte. Kurz přijde za vámi domů 🙂
Je to jednoduché. Po zakoupení kurzu stačí kliknout na odkaz „přihlásit“ vpravo nahoře na těchto stránkách, vložit přístupové údaje, které obdržíte po zakoupení kurzu a můžete neomezeně sledovat tento jedinečný kurz plný cenných informací. Čeká na vás 130 minut záznamu rozdělených do dvou video lekcí.
1. lekce – Teoretická část vedená MUDr. Janou Vránovou
2. lekce – Praktická část vedená průvodkyní rodičovstvím Majkou Staňkovou
Podívej se na ukázky z kurzu
Kurzem vás provedou:
MUDr. Jana Vránová
Lékařka, žije se svým manželem a třemi dětmi v Brně. Pracovala několik let na psychiatrickém oddělení Vojenské nemocnice, poté se orientovala psychoterapeuticky. Zde čerpá ze své bohaté klinické zkušenosti
Majka Staňková
Lektorka předporodních kurzů a kurzů pro rodiče s dětmi, dula, laktační poradkyně, lektorka kurzů kojenecké masáže, výživy a výchovy dětí, terapeutka pevným objetím. Se svým manželem založila Světový den těhotenství a provozuje největší rodinné centrum na Jižní Moravě, s Montessori školkou, soukromou sdruženou školou a obchodem pro těhotenství, porod a rodinu. Publikuje články a videa s rodinnou tématikou. Je autorkou projektu MÁMA BEZ OBAV a prvního předporodního on-line kurzu v ČR a SR – POROD BEZ OBAV. Žije v Brně a se svým mužem vychovávají své čtyři děti.
Zkušenost Majky – lektorky kurzu:
„“Pamatuju si, jak se po porodu našeho prvního syna změnil vztah s mými rodiči. Najednou jsem byla jiná. Jiná pro sebe, jiná pro své dítě a jiná i ve vztahu k nim. Už jsem nebyla jen jejich dcera, ale máma svého dítěte. Trvalo mi nějakou chvíli, než jsem si svůj vnitřní souboj loajality vůči oběma těmto svým rolím (dcery i matky ve mě) vyřešila. Bylo těžké po porodu najít soulad v tom, co ode mě očekává mé miminko, rodiče, můj muž a co od sebe očekávám já sama. Nebyl to snadný, každopádně však zásadní posun v mém životě. Stejný posun čeká každou ženu a muže, kteří se stali rodiči, stejně tak každou ženu a muže, kteří se právě stali prarodiči. A to se jen těžko dělá v pocitu viny, pocitu nepodpory a vzájemného nepochopení. Generační propast ale nemusí být vůbec hluboká a můžeme přes ní postavit velmi krásný a pevný most pochopení a harmonie. Jsem šťastná, že tímto kurzem svého času prošli nejen moji rodiče, ale i rodiče mého manžela.““